Schudnij z dietą dr. Ewy Dąbrowskiej

ashwagandha żeń szeń indyjski
Ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski – zalety stosowania
2 sierpnia 2019
Atuty soków oczyszczających
6 sierpnia 2019

Nadwaga i otyłość to poważny problem zdrowotny, z którym spotyka się coraz większy odsetek dorosłych osób w naszym kraju. Są to jednocześnie choroby bardzo demokratyczne, bo dotykają ludzi w każdym wieku, obu płci, niezależnie od statusu społecznego i wykonywanego zawodu.

Gdy już osoba chora podejmie decyzję o tym, że chciałaby dokonać zmian w swoim życiu, zmniejszyć masę swojego ciała, a tym samym poprawić komfort życia, z pomocą przychodzi dieta dr Dąbrowskiej.

Kim jest Dr Ewa Dąbroska?

Dr Ewa Dąbrowska, znana polska dietetyczka założyła Instytut Promocji Zdrowia. Chce w nim – jak sama wskazuje – prowadzić szkolenia na temat zdrowego odżywiania. Pragnie przekonywać, że jedzenie może nie tylko poprawiać nasze samopoczucie, ale też że dobrze ułożony jadłospis dzienny może nas czasem uleczyć. Zakładając, że otyłość i nadwaga to zestaw niedogodności i dolegliwości, wprowadzając odpowiednią dietę, pacjent jest w stanie te dolegliwości stopniowo niwelować. W prostym rozumowaniu dochodzi więc do uzdrowienia organizmu.

Na czym polega dieta Dąbrowskiej?

W menu powinny znaleźć się jedynie warzywa i owoce. Ze względu na niskie wartości energetyczne tych składników spożywczych można powiedzieć, że dieta Ewy Dąbrowskiej jest rodzajem postu. Gdy się go zastosuje, można odbudować kondycję całego organizmu, poprawić wygląd skóry i włosów oraz zniwelować towarzyszące często osobom otyłym zmęczenie i obniżony nastrój.

Oprócz diety pani Dąbrowska oferuje w swoim instytucie również wczasy odchudzające i zdrowotne. Tym, którzy na wyjazd na takie turnusy z różnych względów pozwolić sobie nie mogą, dr Ewa proponuje specjalnie stworzony catering dietetyczny, który – pod warunkiem, że będzie uczciwie wprowadzany – wyrobi w użytkownikach odpowiednie nawyki żywieniowe.

Najlepszą ofertę znajdziesz tutaj https://proszezdrowie.pl/sklep/dieta-weganska-bezglutenowa/