Relokacja maszyn dla małych i dużych firm

Usługa przemieszczania (relokacji) maszyn przeznaczona jest dla przedsiębiorstw różnej wielkości, głównie dla fabryk oraz zakładów produkcyjnych dysponujących maszynami dużych rozmiarów, które trudno lub wręcz niemożliwe jest przewiezienie standardowymi pojazdami firmowymi. To także usługa dla zakładów i firm, które potrzebują przetransportować całe linie produkcyjne czy parki maszynowe.

Relokacja maszyn do nowych siedzib

Usługa taka przeznaczona jest dla firm, które albo zmieniają swoją siedzibę, na przykład wskutek rozwoju przenosząc produkcję z mniejszego do większego budynku, albo do firm, które otwierają nowe siedziby (filie lub oddziały). Coraz więcej polskich dynamicznie rozwijających się firm korzysta z takiej usługi.

Zakres usług firm oferujących transport maszyn jest różny, ale zazwyczaj jest to:

– demontaż maszyn i linii produkcyjnych
– przygotowanie ładunku do transportu
– załadunek i odpowiednie zabezpieczenie ładunku na czas transportu
– transport
– rozładunek maszyn w miejscu docelowym
– instalacja maszyn i linii produkcyjnych

Każdy zleceniodawca może oczywiście sam określić zakres zadań do wykonania. W zakres usługi, jaką jest relokacja maszyn, może wchodzić też złomowanie i utylizowanie maszyn i linii produkcyjnych lub ich części, które nie będą się już nadawać do ponownego wykorzystania. Wiele z tych firm oferuje również transport innych sprzętów, w tym elementów budynków czy innej infrastruktury.

Przenoszenie maszyn – szybko i sprawnie

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy transportowej spowoduje, że przemieszczanie maszyn nastąpi szybko, sprawnie i nie będzie wymagać wiele działań ze strony zleceniodawcy. Zazwyczaj to wykonawca bierze na siebie nie tylko część logistyczną, ale też wszelkie formalności.

Do transportu wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia załadunkowe oraz pojazdy transportowe. Dzięki temu przewożone maszyny i urządzenia są odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem. Zleceniobiorca bierze też na siebie wytyczenie optymalnej trasy. Często zdarza się bowiem, że transportowane są ponadwymiarowe przedmioty, a przy ich transporcie należy wziąć pod uwagę potencjalne przeszkody na trasie w postaci mostów lub wiaduktów. Możliwe jest również, że podczas transportu wymagana będzie asysta służb, np. policji. Polecamy sprawdzoną firmę Suda Transportt, która zapewnia m.in. transport HDS Warszawa.

Montaż maszyn w miejscu docelowym często również można zlecić firmie oferującej przenoszenie maszyn. Firmy takie zatrudniają bowiem wykwalifikowanych monterów. W wielu przypadkach nie można bowiem skorzystać z usług producenta maszyn.

Przemieszczanie maszyn może obejmować zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie produkcyjne czy parki maszyn. Z oferty takiej usługo korzystać mogą zarówno małe, jak i duże firmy, niezależnie od charakteru produkcji i branży, w jakiej działają. Zazwyczaj firmy oferujące relokację maszyn nie stosują ograniczeń co do zasięgu działania. Można również skorzystać z ich usług w przypadku sprowadzenia sprzętu z zagranicy czy transportu ich do innych krajów. Profesjonalne firmy są ubezpieczone, dzięki czemu ewentualne szkody zostaną pokryte z ubezpieczenia.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie będzie widoczny.


*